آموزش بستن توربان با روسری، 8 مدل جذاب

توربان یکی از اکسسوری هایی می باشد که قسمت جلویی مو و یا پیشانی را تحت شعاع قرار می دهد. این نوع اکسسوری ها را می توان در تمام فصول سال مورد استفاده قرار داد. توجه کنید که توربان ها برای خانم هایی که قصد دارند در تمام مراسم ها و یا استایل ها حجاب خود را رعایت کنند، بهترین گزینه خواهد بود.

آموزش بستن توربان با روسری کوچک

بستن توربان نوعی سبک مدرن پوشش زنانه برای پوشاندن موی سر است.با استفاده از مدل های مختلف توربان علاوه بر اینکه استایلی متفاوت و شیک خواهید داشت مدل موهایتان نیز بسیار زیباتر و مرتب تر دیده خواهند شد.

روش بستن شال و روسری به شکل توربان بسیار ساده است و استایل شما را مرتب نشان می‌دهد.

آموزش بستن روسری به شکل توربان دخترانه

یکی از ساده ترین روش های بستن توربان دخترانه با روسری، استفاده از یک روسری کوچک یا دستمال سر است. در این مدل بستن روسری به صورت توربان به کمک این روش باید روسری یا دستمال سر خود را تا بزنید سپس توربان را از زیر موهایتان عبور دهید و در نهایت در قسمت جلوی سر توربان را به صورتی که به یک سمت متمایل است گره بزنید. به مانند تصویر زیر عمل کنید.


خرید شال موهر با طرح های جذاب برای تمام سلیقه ها


روش دیگری از بستن توربان با روسری قواره بزرگ که بیشتر جنبه تزئینی دارد، به این صورت است که مو‌ها را در پشت سر می‌بندید. مو‌های جلو را مطابق تصویر به دور توربان بپیچانید و در نهایت در پشت سر گره بزنید.

با استفاده از یک روسری متوسط و یا کوچک یا دستمال سر خود را تا بزنید سپس توربان را از زیر موهایتان عبور دهید و در نهایت در قسمت جلوی سر ومتمایل به سمت چپ و راست سر، توربان را به صورتی که همانند گل شود گره بزنید. بهتر است اول یک گره کوچک بزنید و دنباله ی روسری ها را به هم بپیچید و دور گره به صورت دایره ای ببندید به مانند تصویر زیر عمل کنید. بستن توربان هم با روسری ساده زیبا می شود هم با روسری طرحدار.

روسری کوچک خود را به شکل مثلث تا کرده و روی سرتان قرار دهید. بعد، آن را از هر دو طرف بکشید و یکی از دو انتهای روسری را از روی پیشانی‌تان عبور دهید و به ‌سمت دیگر ببرید. انتهای دیگر روسری را به ‌سمت دیگر پیشانی‌تان ببرید و آن را روی انتهای اول روسری قرار دهید. در پایان این مرحله باید شکل عدد هشت در مرکز ایجاد شود. می توانید از روسری حریر یا روسری ابریشم برای این کار استفاده کنید.

مدل های مجلسی بستن توربان با روسری (برای مهمانی)

برای مدل بستن توربان مجلسی با روسری مینی اسکارف روش های متفاوتی وجود دارد . اگر شما تمایل دارید به کمک این اکسسوری ها ، کلاه حجاب شیک و زیبایی را بسازید بهتر است نسبت به خرید روسری و خرید مینی اسکارف با طرح و رنگی مناسب اقدام کنید .

ابتدا یک روسری کوچک یا مینی اسکارف را در اول یک مثلث و با تا زدن یک نوار پهن به وجود بیاورید ؛ در این مرحله می توانید از قسمت پایینی سر روسری یا مینی اسکارف را به سمت بالای سر بیاورید . در قسمت بالایی می توانید گره یا پاپیون زیبایی را بزنید .

روسری مربع شکل را تا بزنید تا مثلثی بزرگ ایجاد شود . پارچه روسری را صاف و یکدست نمایید و یک سمت از مربع را به گوشه مقابل بیاورید . توجه داشته باشید که در این مرحله باید مثلثی بزرگ ایجاد شود .

مرکز تا شده روسری را پشت سرتان قرار دهید . روسری را برداشته و دور سر خود بپیچید . قسمت بلند لبه پارچه را در پشت سرتان قرار دهید سپس نقطه مثلث را در قسمت بالای سرتان قرار دهید .


خرید انواع شال مجلسی از جنس مرغوب در طرح های متنوع


در این مرحله از نحوه بستن توربان ، روسری را در بالای سرتان گره بزنید و قسمت نوک مثلث را درون گره قرار دهید . دو سر روسری را بردارید و در قسمت بالای سرتان گره بزنید . نوک مثلث را هم در زیر گره قرار دهید .

در این مرحله مطمئن شوید که قسمت نوک جلوی مثلث زیر گره جلویی قرار گرفته است . پارچه اضافه توربان را نیز می توانید در قسمت زیرین روسری پنهان نمایید .

یکی دیگر از روش بستن توربان با روسری بستن روسری به شکل دستمال سر است.

ابتدا روسری یا مینی اسکارف را تا بزنید تا یک کلاه حجاب با ظاهری زیبا بسازید . توربان را از قسمت زیرین موهایتان عبور دهید سپس آن را در قسمت زیر مو ها گره ای زیبا بزنید و یا می توانید به شکل پاپیون گره بزنید و اگر مایل بودید مقداری از موهای خود را همانند تصویر بیرون بیاورید . برای بستن این مدل میتوانید از شال ساده و کوچک هم استفاده کنید.

قدیمی تر
ست کردن شال و روسری صورتی
جدیدتر
آموزش بستن روسری 12 مدل (مرحله به مرحله)

دیدگاه بگذارید

سبد خرید
بازگشت به بالا